SANTA EMA

advanced divider
winebox santa ema logo

Začiatky vinárstva Santa Ema siahajú do začiatku dvadsiateho storočia, keď don Pedro Pavone Voglino, taliansky prisťahovalec, športovec a obchodník, objavil na ostrove Isla de Maipo terroir, ktorý je aj dnes domovom ich vinárstva.

Zakladateľ a jeho syn, Félix Pavone Arbea – podnikateľ a vizionár – založil spoločnosť Vinos Santa Ema v roku 1956. Vybavili ju najmodernejšou priemyselnou infraštruktúrou na výrobu a plnenie kvalitných vín.

Odvtedy otvorila spoločnosť Santa Ema svoje brány do Čile a do sveta, začala vyvážať svoje víno a preukázala solídny a nepretržitý rast, ktorý si dnes získal zastúpenie v 30 krajinách na čele s treťou a štvrtou generáciou rodiny.

Dnes už obhospodaruje skoro 400 ha viníc v rôznych oblastiach Čile – Casablanca, Maipo, Leyda, Peumo, Pirque. Casablanca a Leyda sa nachádzajú neďaleko od oceánu, čo prospieva pestovaniu bieleho vína. Vzhľadom na rôznorodosť jednotlivých oblastí ponúka Santa Ema bohatú rôznorodosť odrôd, vôní a chutí svojích vín.

Ak existuje niečo, čo charakterizuje ducha, poslanie a víziu Vinos Santa Ema, ktorá stále patrí štvrtej generácii rodiny Pavone, je to úplný a neustály záväzok k nasledujúcim základným hodnotám:

záväzok, kvalita, rešpekt, úprimnosť a zodpovednosť!

Poslanie

Trvale vyrábať kvalitné vína pod prestížnou značkou, s postupmi, ktoré rešpektujú ich ľudí, komunitu a životné prostredie, vždy v súlade s potrebami ich spotrebiteľov.

Vízia

Byť rodinným vinárstvom uznávaným pre svoj blízky vzťah s klientmi v oblasti udržateľnej výroby vysoko kvalitných vín predávaných doma i po celom svete.

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?