ASTORIA VINI

advanced divider
winebox astoria logo

Pod vedením bratov Paola a Giorgia Polegata, Astoria Wines patrí medzi vrcholných predstaviteľov umenia vo svete Prosecca. 

Astoria, ktorá vznikla v roku 1987 z vášne historickej vinárskej rodiny, je dnes popredným súkromným DOCG vinárstvom z oblasti Conegliano-Valdobbiadene s nespočetnými oceneniami zo špičkových vinárskych súťaží. Usadlosť Val del Brun je bijúcim srdcom Astórie: 40 ha viníc ponorených do úžasnej scenérie kopcov v oblasti Prosecco, ktorého jedinečná krajina bola v roku 2019 pridaná na zoznam Svetového dedičstva Unesco. Spoločnosť pomáha chrániť túto oblasť aj tým, že sa pridala k protokolu Vignes Fleuries(2014) a od roku 2018 má aj certifikáciu SQNPI (národný integrovaný systém kvality produkcie ). 

Hodnoty, ktoré uznávajú.

Prostredie 

Rešpekt a starostlivosť sú neoddeliteľnými elementami Astoria Wines, prísadami ktoré prispeli vyšliapať  cestu k 30 ročnému úspechu.
S dlhodobou víziou, Astoria Wines, chráni a zachováva územie garantujúc udržateľnosť, bezpečnosť a zdravie. Od roku 2014 sa spoločnosť hlási k protokolu Vignes Fleuries, ktorý bol založený na základe skúseností francúzskych vinohradníkov, a ktorý umožnil znížiť množstvo potrebných ľudských zásahov do viníc. Spoločnosť Astoria Wines bola prvou spločnosťou z Conegliano-Valdobbiadene, ktorá získala certifikáciu SQNPI (národný integrovaný systém kvality produkcie) rozpoznateľná vďaka symbolu včely, ktorý sa objavuje na fľašiach Prosecco Superiore od ročníka 2018. 
Vďaka starostlivej práci svojich technológov a pestovateľov, spoločnosť Astoria Wines spracuje každoročne 7 miliónov kilogramov hrozna v zariadení  určenom výhradne na prípravu vína a premieňa ich na hviezdami nabitý sortiment vín z oblasti Trevisa – i mimo nej – v najlepších wine baroch a reštauráciách sveta.  

 

Svet Astórie je prezentovaný pomocou sviežej, veľmi príťažlivej a vyváženej estetiky a komunikačnými metódami s jasným príbehom, ktoré sú rozpoznateľné na prvý pohľad.


Astoria wines je schopná skutočne nadviazať spojenie s ľuďmi, je vždy pripravená prekvapiť  svoje publikum s kreatívnymi a brilantnými myšlienkami a byť vždy o krok vpred vďaka inováciám. Astoria wines je silná a sebavedomá značka, ktorá sa nebojí riskovať: v roku 2010 šokovala vinársky svet vytvorením šumivého vína s nízkym obsahom alkoholu uchovaného po prvýkrát vo fľaši bielej farby ; napriek tomu, že sa nejednalo o Prosecco  DOC, 9,5 Cold Wine ako sa víno nazývalo,  prekonalo konkurenciu vo svojej kategórii ziskom dvoch najdôležitejších ocenení, ktoré ponúka Medzinárodná súťaž vín Vinitaly a Forum Spumanti.

 

Sociálny svet

 

Astoria Wines nie je iba klasickým výrobcom vín: dynamicky prelína minulosť, prítomnosť a budúcnosť,  je symbolom moderného a farebného štýlu, synonymom úsila, kvality, radosti a vášne.   

Od deväťdesiatych rokov Astoria spolupracuje aj so svetom športu, podporujúc futbalové kluby Citadella a Venezia Calcio. Ako historický sponzor Giro d´Italia, spoločnosť Astoria Wines, považuje šport ako cestu a spôsob podpory univerzálnych hodnôt spravodlivosti a integrácie, spôsob ako bojovať proti nenávisti, rasizmu a násiliu. Ako príklad možno uviesť trofej „Astoria No Borders“ ( Astoria bez hraníc ), futbalový tím zložený zo žiadateľov o azyl Nova Facility, kampaň inšpirovaná mottom Martina Luthera Kinga „I have a dream“, ďalej sponzorovanie národnej futbalovej ligy v Togu na svetovom šampionáte v Nemecku v roku 2006, či spoluprácu s ex futbalistom Interu Miláno, Ramirom Cordobom a jeho nadáciou Colombia Te Quiere Ver.
Rovnosť práv a spravodlivosť, ktorým je Astoria Wines tak oddaná sú podčiarknuté aj vďaka aktívnej spolupráci s asociáciou Venezia a Treviso  Pride, ktorá vznikla v roku 2016 s cieľom priniesť prvý Gay Pride do Trevisa v roku 2016 s cieľom šíriť väčšiu toleranciu a povedomie medzi ľuďmi.   .

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?