L’ESCARELLE

advanced divider

100 hektárov viniča rastie v nádhernej chránenom zelenom prostredí pozemku s rozlohou 1 000 hektárov . Vinič je vysadený na pôde pozostávajúcej z vápencových kamienkov, na terasách oddelených múrom zo suchého kameňa v nadmorskej výške až 500 metrov, harmonicky sledujúcich tvar kopcov Escarelle a montagne de la Loube. Táto zmena nadmorskej výšky prispieva k osobitému charakteru terroiru, umožňuje vinifikáciu veľmi výrazných vín, čím definuje jedinečný a sofistikovaný podpis spoločnosti Escarelle.

„Pre každý pozemok je vybraná správna odroda hrozna“

Hrozno pozostáva z týchto odrôd Grenache, Syrah, Cinsault, Rolle a Caladoc, boli starostlivo vybrané pre jednotlivý terroir a jednotlivý pozemok …

Chránená oblasť 1 000 hektárov 

Pozemok pokrýva viac ako 1000 hektárov chránenej, divokej krajiny s jedinečným charakterom. Garrigues a duby zmiešané s typickými provensálskymi rastlinami vytvárajú nádhernú bohatú krajinu.

Majiteľ nehnuteľnosti je hlboko odhodlaný zachovať a priniesť to najlepšie v tomto prírodnom prostredí, ktoré má taký veľký potenciál, a realizoval rôzne projekty, ako napríklad obnovu existujúcich budov pre vínny a prírodný turizmus a tiež organickú certifikáciu celého areálu panstva. PACA LPO (francúzska liga na ochranu vtákov) bola pozvaná na vykonanie počiatočnej diagnostiky biodiverzity na pozemku v roku 2014. Závery výsledných inventárov preukázali silnú biodiverzitu s prítomnosťou najmenej 95 druhov motýľov. Vďaka podpore Nadačného fondu ITANCIA bol v spolupráci s LPO PACA vyvinutý projekt na prezentáciu motýľov.

V ubytovacom zariadení bol v spolupráci s LPO PACA vyvinutý obecný projekt ochrany motýľov . Château de l’Escarelle sa stalo pilotným miestom zameraným na štúdium a konzerváciu butteflies. To zahŕňa napríklad rôzne iniciatívy ekologického inžinierstva, vytváranie priestorov určených na ich štúdium a zriadenie systému dlhodobého monitorovania … Uskutočnilo sa zachovanie a rozvoj historického, kultúrneho a prírodného dedičstva nehnuteľnosti s cieľom splniť túžbu majiteľa vytvoriť „malú rajskú oblasť čo najbližšie k prírode“. 

Tradícia a modernosť

Vinica sa nachádza v regionálnom prírodnom parku La Sainte Baume a podporuje tradíciu pestovania stredomorských odrôd hrozna na terasách oddelených suchými kamennými múrmi na svahoch Montagne de la Loube.

Vinárstvo

Spoločnosť Escarelle ťažila zo značných investícií, pretože ju v roku 2014 získal Yann Pineau. Výsledkom je zlepšená kvalita vo všetkých fázach procesu vinifikácie.
Vinárstvo je vybavené lismi najnovšej generácie, obzvlášť starostlivým triediacim systémom a radom kadí z nehrdzavejúcej ocele s regulovanou teplotou, ktoré umožňujú veľmi vysoký štandard vinifikácie. Navyše, moderné vybavenie a prísny prístup pivničného majstra zaručujú dokonalú hygienu počas celej vinifikácie.

„Keď sú moderné techniky šetrnejšie k životnému prostrediu a vyrábajú vína výnimočnej kvality“

Tieto nové výkonné ekologické vinifikačné techniky zaručujú vysokú kvalitu a vynikajúci vývoj postupom času.

Ich rosé vína sú bohaté na Cinsault a Grenache, sú ovocné, elegantné a zmyselné.

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?