ALTÚRIS

advanced divider
winebox alturis vino

Vinári pohraničných oblastí.

Na úplnom severovýchode Talianska, neďaleko od Benátok a v blízkosti Cividale del Friuli na hraniciach s Rakúskom a Slovinskom, sa viniče Alturis môžu tešiť jedinečnej mikroklíme. Júlske Alpy ich chránia pred studenými vetrami, ktoré prichádzajú zo severu, zatiaľ čo Jadranský vánok zmierňuje podnebie a vytvára pre vinice výnimočné podmienky na produkciu vysoko kvalitných vín.  

“Alturis”
Svojráznosť výšin 

Nádherné kopce Friuli sa v rodnom jazyku nazývajú altúris: pravidelné vyvýšeniny vytesané do viníc. A  práve tu Marco a Massimo Zorzettig, dediči historickej rodiny, ktorá je symbolom podnikateľského friulanského ducha a aktívna vo svete vína už po tri generácie, založili Altúris: aby vytvorili jedinečné vína, schopné preniesť so sebou všetky arómy a vône tohto územia.

Vinárstvo, kde dochádza ku vinifikácii je srdcom Altúris, trezorom ich vín.  Chceli ho vytvoriť v priehlbine na úpätí kopcov. Do tohto zariadenia bohatého na špičkové technológie a design sa vlieva všetko ich hrozno. Produkcia je určená zo 70% bielym vínam a zvyšných 30% je určených pre vína červené. 

Play Video about winebox alturis vinaren

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?