BEAUMONT DES CRAYERS

advanced divider
winebox beaumont logo

Vysoký štandard kvality od roku 1955

V roku 1955 založila skupina vinárov zo zvlnenej krajiny v okolí Epernay v Mardeuil šampanské Beaumont des Crayères. Na 85 hektároch, kde sa momentálne nachádzajú vinice v samom srdci mesta Champagne, teraz dom predáva približne 600 000 fliaš na 5 kontinentoch.

Pre Beaumont des Crayères Champagne poskytuje takáto úroveň sebestačnosti v hrozne mimoriadnu záruku kvality a rozmanitosti. Vďaka tomu je jedným z mála domov, ktorý je schopný uplatniť bezohľadné techniky výberu od vinice až po fľašu, pričom v každej fáze procesu výroby vína sa uchovávajú iba tie najjemnejšie komponenty.

Vynikajúca kvalita šampanského Beaumont des Crayères Champagne, ktorá sa teší veľkému ohlasu v tomto odbore a je pravidelne oceňovaná v mnohých krajinách, zabezpečila domu rozsiahle medzinárodné pôsobenie. Preto sa 70% jeho champagne vyváža.

Jeho široká škála champagne je teraz predávaná vo Francúzsku a v zahraničí u mnohých obchodníkov s vínom, baroch so šampanským a gurmánskych reštauráciách.

Ako ďalší dôkaz svojej kvality na celom svete získala certifikát ISO 22000 spoločnosť Beaumont des Crayères Champagne v roku 2014. Podporuje vysokú úroveň odborných znalostí, vysledovateľnosť ich šampiňónov a jej záväzok k ochrane pôdy pre ďalšie generácie.

Tri generácie členských pestovateľov sa usilovne a starostlivo starali o vinice, ktoré majú niekedy veľkosť záhrady. Táto ľudská dimenzia je základnou súčasťou šampanského Beaumont des Crayères.

Zakladajúci vinári, vedení duchom nezávislosti, vzťahom k svojej domovine a vysokými štandardmi kvality, sa vydali na kolektívny podnik a vytvorili špičkovú značku Champagne s autentickým charakterom. Po 60 rokov je Beaumont des Crayères dom vinárov zameraných na ľudí, kde má pivničný majster úplnú kontrolu nad každou fázou procesu výroby vína a zaručuje jedinečný štýl domu a pozoruhodnú kvalitu.

Úcta k životnému prostrediu a túžba odovzdať jedinečné dedičstvo sú hlavnými princípmi jeho pestovateľov a dôvodom, prečo sa dom dlhé roky zaviazal k zodpovedným metódam hospodárenia. V súčasnosti pracuje na nových štandardoch pre trvalo udržateľné pestovanie vína v šampanskom. Podobne aj najmodernejšie technológie na výrobu vína Beaumont des Crayères ilustrujú úroveň odhodlania perspektívnych mužov a žien. 

Pýcha vo viniciach

„Beaumont des Crayères“ je názov jednej z najlepších viníc v Mardeuil, ktorá je symbolom vynikajúceho terroiru . ‚Beaumont‘ odkazuje na svoju polohu na úbočí, čo zaručuje ideálne vystavenie slnečnému žiareniu a prirodzenému odtoku pôdy. Výraz „Crayères“ označuje charakteristické kriedové podložie najlepších viníc Champagne.

Vinice patriace Beaumont des Crayères sú pevne zakorenené v úbočí kopcov okolo Epernay, v srdci Champagne, priamo na okraji údolia Marne. Skutočný patchwork zložený z nespočetného množstva jednotlivých viníc kombinuje tri vynikajúce odrody šampanského. Pinot meunier pre guľatosť a ovocný charakter; Chardonnay pre sviežosť a jemnosť; a Pinot noir pre telo a dĺžku. Bohatstvo a členitosť šampanského Beaumont des Crayères pramení z tejto rozsiahlej rozmanitosti.

Mardeuil je jedným z porastov šampanského, ktorý je najviac známy svojou kvalitou Pinot meunier. Je vhodný pre podnebie údolia Marne a úplne sa prejaví pri pestovaní na kriedovom podloží zvlnenej krajiny v okolí Epernay. Pod prezývkou „archetypálna odroda šampanského“ predstavuje Pinot meunier viac ako 60% odrodového sortimentu v šampanskom Beaumont des Crayères.

Veľkú hrdosť a hlboko zakorenenú vôľu zakladateľov viníc na kvalite tohto jedinečného terroiru , ktorá podnietila vznik Beaumont des Crayères, stelesňujú ruže, ktoré je možné vidieť medzi vinicami a v strede jej heraldiky. 

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?