FELLINE

advanced divider
winebox felline vino

Felline má dlhú históriu, hlavný predstaviteľ úspechu vína Primitivo di Manduria  a základný kameň  projektu Akadémia hrozna, ktorá dala podnet ku znovuzrodeniu početných pôvodných hroznových odrôd. 

Názov pochádza z rozsiahlej archeologickej oblasti Mandúrie, v blízkosti jej preslávených pláží, kde sa nachádzajú pozostatky starobylého mesta, nazývaného Felline. Tieto miesta sú spájané s legendou, ktorá ešte dodnes živí náboženské obrady na počesť Sv. Petra. Rozpráva sa, že Holy One, ktorá opustila Antiochiu v roku 45 nášho letopočtu, aby odišla do Ríma,  aby šírila kresťanstvo,  stroskotala priamo na jednej z pláži v blízkosti Mandurie. Fellinčania jej poskytli prvú pomoc a asistenciu, privítali ju v dedine a to i napriek tomu, že bola práve morová epidémia.  

Sv. Peter oslobodil ľud od lepry a ich kráľa Felloneho zázračnými uzdraveniami, ktoré viedli celú komunitu konvertovať na nové náboženstvo. Z Felline sa potom odobral do Ríma, kde založil katolícku  cirkev a stal sa prvým pápežom v histórii.  

ACCADEMIA DEI RACEMI/ Akadémia hrozna 

Keď Gregory Perrucci v  roku 1996 rozbehol projekt Akádemia hrozna, spolu s niektorými mladými a vášnivým priekopníkmi pôvodného vinohradníctva, ani by si nebol pomyslel ako veľmi ich  predstavy a práca  ovplyvnia budúci vývoj hrozna a vín v Apúlii. 

Všetko to začalo Primitivom di Manduria na panstve Felline . Prvé víno primitivo, ktoré ukázalo kvalitatívnu  schopnosť tohto hrozna, do toho momentu používaného len ako rozlievané víno na zmiešanie.  Akadémia hrozna vyvinula nový prístup k vinohradníctvu, sustreďujúc sa len na  pôvodné  odrody na trhu nepoznané a vysoko podceňované. Najdôležitejšie výsledky sa dosiahli s Malvasia Nera, Fiano Minutolo, Ottavianello a Sussumaniello ( hrozno, ktoré úplne vymizlo a teraz bolo prehodnotené na jednu z najdôležitejších odrôd reprezentujúcich Apúliu ). Projekt zahrnul aj Negramaro a nedávno aj Verdecu a Vermentino.

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?