BIANCA VIGNA

advanced divider

Majitelia vinárstva dôkladne poznajú každý centimeter kopcov, ktoré siahajú od Conegliana po Valdobbiadene, miesto, ktoré dáva chuť a vôňu ich vínam.

Veria, že musia dôkladne porozumieť krajine, aby kvalitou vín, vedeli interpretovať územie Conegliano Valdobbiadene, jeho vône a chute, ale tiež históriu a tradíciu.

BiancaVigna sa zrodila z jedinečného charakteru 30 hektárov viníc v oblastiach DOCG a DOC Alta Marca Trevigiana, medzi mestom Conegliano, Cima, Pieve di Soligo, hlavným mestom Quartier del Piave a Valdobbiadene, absolútnych protagonistov histórie Prosecca . Pestujú si vlastné hrozno a snažia sa priniesť niečo z každého z týchto miest do ich fliaš v ideálnom mixe nálad a chutí, ktoré v konečnom dôsledku odzrkadľujú ich históriu.

BiancaVigna je súbor hodnôt, inovatívne nápady a starostlivosť v každom procese s ambíciou vyrábať dobré vína.

BiancaVigna bolo založené v roku 2004 súrodencami Elenou a Enricom Moschettovcami, ktorí ako prví z rodiny vyrobili šumivé vína z hrozna pochádzajúceho z rodinných vinohradov patriacich ich starému otcovi Genesiovi od začiatku 20.-ho storočia.

BiancaVigna sa zrodilo zo zväzku, ktorý spája ľudí, územie a víno, ako úcta ku kráse a tradícii kopcov medzi Coneglianom a Valdobbiadene. Zrodila sa z Enricových dvadsaťročných enologických skúseností a Eleninej podnikateľskej vízie, ktorej pri talianskej a zahraničnej distribúcii pomáhal jej manžel Luca Cuzziol.

Kvalita vín BiancaVigna ich priviedla do celého sveta, v Taliansku do najlepších reštaurácií, významných medzinárodných hotelov a vybraných vinoték.

Približne dvadsať rokov po zrode spoločnosti premenili súrodenci Elena a Enrico svoj malý veľký sen na skutočnosť vďaka veľkému odhodlaniu a skvelej tímovej práci.

Vždy premýšľajú o svojej práci jedinečným a presným spôsobom. Presadzujú štýl, ktorý sa časom stal vyjadrením ich pocitov a vedomostí. Vždy kladú na prvé miesto rešpekt, výskum a vedomosti. Úcta k životnému prostrediu, k územiu, k ľuďom, ktorí s nimi spolupracujú a k prírode.

Výskum na zlepšenie každého aspektu BiancaVigna: víno, územie, ale aj materiály a techniky, ktoré sa majú použiť v pivnici. Čoraz lepšie znalosti teroáru, vinohradov, kde pestujú hrozno a potencionál odrody Glera.

Hodnoty, ktoré nie sú vnímané vo víne, ale ktoré sú vo vnútri každej fľaši, pomáhajú definovať charakteristickú črtu ich Prosecca.

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?