FATTORIA

advanced divider

Carpineta Fontalpino je farma a vinárstvo vo vlastníctve rodiny Cresti. Stopy vinárskej tradície na území spoločnosti sa datujú už od konca devätnásteho storočia, ale až v roku 1967 sa Italo, otec Filippa a Gioie, rozhodol založiť vinársku spoločnosť.

Dnes túto spoločnosť vedú súrodenci Gioia a Filippo, spolu so Sárou, mladou ženou z rodiny.

Gioia je vinárkou spoločnosti, má na starosti proces výroby od spracovania až po zrenie. Je autorom všetkých dôležitých rozhodnutí a dáva svoj osobný štýl na každú úroveň výroby. Filippo riadi marketing a komunikáciu. Sára je budúcnosť: pokračuje v rodinnej tradícii štúdiom enológie na Univerzite vo Florencii, má na starosti recepcie, degustácie a reprezentatívne návštevy v Taliansku a v zahraničí.

Farma sa nachádza v srdci Toskánska, len na skok od prekrásnej Sieny. Neďaleko sa nachádza historický kopec Montaperti, v obci Castelnuovo Berardenga, južná základňa označenia Chianti Classico. Rodina vlastní približne 90 hektárov pôdy, kde majú vinohrady a pestujú pšenicu. Ich vinohrady sa rozprestierajú na ploche približne 30 hektárov, špecializujú sa na Sangiovese, Merlot a Cabernet Sauvignon, taktiež na Petit Verdot, Gamay a Alicante. Zo svojej polohy na hraniciach oblastí môžu ťažiť, pretože vedia vyrobiť vína Chianti Classico a Chianti Colli Senesi DOCG a ešte aj Supertuscan IGT.

Zloženie vinohradníckych pôd je rozdielne od oblasti k oblasti: niekde je pôda prevažne piesčitá, zatiaľ čo iné pozemky sú bohaté na íl, avšak vždy s dobrým skalnatým základom. Nadmorská výška viníc sa pohybuje od 220 do 380 metrov nad morom.

Počet rastlín na hektár sa tiež rôzni, od minimálne 2600 rastlín na hektár až po maximálne 6600 rastlín na hektár.

Viazanie vinohradov je kordón a jednoduchý Guyot.

Kombinácia týchto spôsobov umožňuje výborný výrobný výkon, čo zaručuje možnosť výberu hrozna v čase zberu, ešte pred začatím procesu transformácie a fermentácie. Nafľašované víno je preto výsledkom prísneho výberu.

Vitajte na stránke predajcu svetových vín WineBox. Prezeranie jej obsahu si vyžaduje plnoletosť.

Máte viac ako 18 rokov?